Spolu s manželkou Květoslavou založili v 70. letech kroužek mladých ochránců přírody v Kněžicích, který stál na počátku vzdělávacích programů a ochrany přírody na Chaloupkách.

V této části Jihlavska strávil čtyřicet let života a rád se tam vracel. Nenechal si ujít například ani silvestrovský výšlap na Aleje. Rozloučení proběhne v pátek 26. října ve 13.00 v Třebíči v obřadní síni Nového hřbitova.

Zámeček Aleje v lesích u Stonařova Vladislav Bureš znal velice dobře, svatbu tu dokonce měla jeho dcera. A tak dokázal vyprávět jednu historku za druhou. Například o tom, že v hlavním sále bývalo pódium pro muzikanty nebo že služebnictvo používalo výtah pro podávání jídla, který slouží dodnes.

„Současnou podobu má zámeček od 80. let, kdy se jeho vlastníkem stal Český fond výtvarných umění. Dnes patří Nadaci výtvarných umění a nic se tu neděje. Ale bylo to vyhlášené místo, kde byla hospoda, dělaly se tu často svatby a další akce. Rádi se tu bavili i komunističtí papaláši, je tady i přistávací plocha pro helikoptéru," líčil před třemi lety své postřehy Vladislav Bureš během natáčení reportáže do Toulavé kamery v České televizi.