„Část mimořádného příspěvku využijí silničáři i na posílení lokálních výsprav vozovek po zimě. Jedná o částku téměř dvanáct milionů korun, které krajská správa silnic kraji vrátila jako nevyčerpaný příspěvek na provoz organizace v loňském roce,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a dopravy Miroslav Houška.

Letošní zima se oproti předchozím rokům vymyká specifickým průběhem, svou intenzitou a především délkou. „Například spotřeba soli oproti průměru předchozích let stoupla o zhruba osmdesát procent na konečných 10 971 tun,“ vyčíslila mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová. Vzrostl i počet kilometrů, které cestáři najeli.

Aktuálně se Krajská správa a údržba silnic soustředí na opravu silnic po zimě. Patří mezi ně například silnice mezi Zahrádkou a Ledčí nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, mezi Velkým Beranovem a Rytířskem na Jihlavsku, mezi Novými Vyklanticemi a Košeticemi na Pelhřimovsku, mezi Okříškami a Červenou Hospodou na Třebíčsku a mezi Ostrovem nad Oslavou a Netínem na Žďársku.