Mezi ně patří i ledová stěna ve Víru. Ve Vysoké na Havlíčkobrodsku chtějí vlek znovu spustit v sobotu. Provozovatel jihlavské sjezdovky Šacberk Pavel Havlíček řekl, že s lyžováním počítá až do konce března.

Díky nočním mrazíkům jsou podmínky na Šacberku pořád velmi dobré. „Sjezdovka je umrzlá, upravená, tři čtvrtě metru sněhu," uvedl Havlíček. Spokojen je rovněž s březnovou návštěvností na sjezdovce se objevují i rekreanti z jiných okresů, kde jsou zrovna jarní prázdniny. „Třeba ve středu jsme měli hodně lidí z Třeboně," dodal.

Na Jihlavsku je otevřen také Čeřínek. „Do neděle budeme jezdit stoprocentně a rádi bychom vydrželi i celý příští týden," sdělil Vladimír Mátl ze sjezdovky.

Lyžaři mohou zajet také na vrch Křemešník u Pelhřimova. Nejvíc sjezdovek zůstalo v provozu na Žďársku.

Ve Svratce a v Novém Jimramově nejspíš ukončí sezonu v neděli, kdy bude dopolední lyžování zdarma. „Vzhledem k předpovědi počasí to je zřejmě konečná, tak si přijeďte vyjezdit body a rozloučit se," zvou správci na webu.

Bez omezení budou i v příštím týdnu fungovat sjezdovky na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí a na Harusově kopci u Nového Města na Moravě.