Pošta u nádraží je pro obyvatele ze severní části města a příměstských částí nejlépe dostupná, chodí tam téměř desetkrát více zákazníků než do Helenína. Aktuálně ale obyvatelé Jihlavy pobočku u nádraží využívají méně, protože celá lokalita prochází velkými úpravami.

Deníku informaci potvrdil mluvčí České pošty Ivo Vysoudil. „Na základě jednání zástupců pošty s vedením Jihlavy došlo k výměně jedné z rušených poboček. Konkrétně Jihlava 2, tedy v ulici Havlíčkova, za pobočku Jihlava 3, v ulici Hálkova,“ uvedl ve čtvrtek 20. dubna dopoledne. Magistrát však ještě ráno nevěděl, zda je toto rozhodnutí definitivní.

Pobočka v Heleníně, která bude od července minulostí, je jediná pošta v některé z místních částí Jihlavy, která má otevřeno ve všední dny kromě středy jen hodinu dopoledne a dvě hodiny odpoledne. Uprostřed týdne nabízí ještě hodinu odpoledne navíc.

Nic se pak nemění na konci pobočky v ulici S. K. Neumanna na Horním Kosově. Statisticky je třetí nenavštěvovanější, v lokalitě se navíc chystá i nová výstavba, pro kterou by tato pošta byla spádová.

Česká pošta však radši zachová pobočky v Erbenově ulici a na Březinkách, kam chodí dvakrát více seniorů než na S. K. Neumanna. Právě pro ně je nejvíce problematické cestovat na jinou pobočku.

Rušení konkrétních poboček vyvolává silné emoce, avšak vesměs pouze u lidí, kterých se ta která pobočka přímo týká. „Jestli skončí pobočka v Heleníně, nebo u nádraží, je mi jedno. Hlavně aby zůstala ta na Březinkách, tam občas zajít musím a cestovat kvůli tomu na náměstí by se mi nechtělo,“ řekla Pavlína Hájková z Jihlavy.

Například Roman Göth, rovněž z Jihlavy, sice využívá poštu na náměstí, ale rušení bude mít vliv i na něj. Očekává totiž, že po zrušení dvou poboček z šesti budou na těch zbývajících větší fronty. Jelikož ale u vlakového nádraží obslouží více lidí než v Heleníně, bude i v tomto směru po rušení poboček situace lepší.