K vysoké návštěvnosti pomohly oslavy šedesáti let od založení, které byly rozloženy do celého roku. Navíc byla otevřena nová expozice určená pro ďábly medvědovité. Zatím zde ale sídlí psi pralesní. Přibyly také nové druhy zvířat jako třeba aligátor čínský nebo drobní autralští pěvci.

„I když není v dalších letech naplánována žádná velkolepá výstavba jako v případě projektu Zoo pěti kontinentů, musíme držet krok s dalšími českými i světovými zahradami,“ řekl tiskový mluvčí zoo Martin Maláč. Je třeba provádět rekonstrukce starších pavilonů a expozic, aby byly lepší a pohodlnější pro chovaná zvířata i pro návštěvníky.

Také přibydou nové druhy zvířat, stejně jako vzdělávací a herní prvky. „Akcí máme naplánováno na rok 2018 celou řadu a to jak těch tradičních, tak i některé nové, které však nebudu prozrazovat a nechám návštěvníkům jako překvapení,“ slíbil Maláč.

Jako každý rok, i v loňském roce si nejvíce návštěvníků našlo cestu do Zoologické zahrady v Jihlavě během prázdnin. V červenci přišlo přes sedmdesát čtyři tisíc lidí a v srpnu, přestože byl poměrně deštivý, o tři tisíce méně.

Takto nový pokoj s Krtečkem vypadá.
OBRAZEM: Pokoj s Krtečkem mají nově děti v nemocnici

Větší zájem návštěvníků zejména v letních měsících však zatím infrastruktura zoo i výhledy do expozic zvládají, mimo jiné i díky pomoci brigádníků během prázdnin. V létě pouze přestává stačit jinak prostorné parkoviště, ale i tento problém se zatím daří řešit. „Snažíme se návštěvníky motivovat nejrůznějšími akcemi k návštěvě naší zoo v dalších měsících v roce, které často skýtají ještě lepší pohled na zvířata a mnohem větší klid než v létě,“ prozradil Maláč.

MARTIN SINGR