Oslava se uskuteční pod názvem Párty ZOOparty v neděli 28. května v podvečer na jihlavském Masarykově náměstí. Do oslav se zapojí i herci z Horáckého divadla. „Herci předvedou nejen svůj herecký um, ale i velký smysl pro humor, schopnost improvizovat a výtvarné nadání,“ přiblížil program tiskový mluvčí Zoo Jihlava Martin Maláč.

Od pěti hodin začnou oslavy na náměstí promenádou zvířecích masek a vozů, k poslechu zahraje živá kapela. Na místě bude možnost si nechat namalovat zvířecí obličej, avšak zájemci mohou přijít i ve vlastních zvířecích maskách. „Velkým trhákem bude parašutistický výsadek exotických zvířat přímo na náměstí kolem čtvrt na šest. O půl šesté půjde průvod po trase Masarykovo náměstí, Brněnská ulice, přes starý brněnský most k hlavnímu vchodu do zoo,“ sdělil Martin Maláč.

Přesně v šest hodin se uskuteční slavnostní zahájení Párty Zooparty u hlavního vstupu do zoo. Po dobu oslav na místo připravují netradiční zážitkovou hra o hodnotné ceny, jejíž součástí bude stopování zvěře, komentované synchronizované plavání pelikánů či speciálně upravený tobogán symbolizující průjezd zažívacím traktem anakondy.

Ve čtvrt na devět večer vyrazí z africké vesnice Matongo tichý lampionový průvod komentovaný samotnými zvířaty. „Konec průvodu bude na louce u dravců naproti australské farmě. Na tomto místě proběhne i speciální světlušková light show. Poté bude pronesena slavnostní řeč a odhalen velký narozeninový dort pro zvířata, který mohou pomoci připravit návštěvníci tím, že během nedělního podvečera donesou do velké dortové formy ovoce a zeleninu,“ dodal tiskový mluvčí jihlavské zoo.

Vstupenky na narozeninový program jsou k dostání v předprodeji na pokladnách zoo či e-shopu za cenu šedesát korun. Na místě budou vstupenky prodávat za sto korun.