Kromě komentované prohlídky zoo a zastavení u několika zvířat měli návštěvníci možnost poprvé vidět dvě mláďata levhartů sněžných, absolvovat s bludičkami a hejkaly indiánskou stezku pro děti nebo si opéct u ohně špekáčky.

Zájem lidí byl tak veliký, že se na všechny nedostalo. „Celý den zvoní telefon. Lidí chtělo přijít víc, než kolik jsme jich na prohlídku mohli vzhledem k programu vzít,“ uvedla mluvčí jihlavské zoo Kateřina Kosová.

„Některé jsme bohužel museli odmítnout,“ dodala. Kdo se ale na netradiční noční prohlídku dostal, nelitoval. „Moc se nám to líbilo. Hlavně proto, že zde bylo míň lidí než normálně, bylo to večer a s odborným komentářem, takže jsme se o množství zvířat dozvěděli spoustu zajímavého,“ řekla Marcela Pecinová.

„Jenom se naše Lucinka bála toho zvířete, co nás neustále doprovázelo,“ přiznala.

Stejně nadšený z prohlídky byl i její osmiletý syn Marek. „Líbilo se mi tu úplně všechno. Ze všeho nejvíce ale asi hroši, vydry a klokani. Dobrá byla také dvě malá koťata levhartů, která nám ukázali.“ „Ta se mi líbila proto, že jsem se na ně mohl podívat zblízka a bez skla,“ řekl další z lidí.