Na jaře se vylíhlo například hned několik plameňáků růžových. „Zahnízdilo celkem jedenáct párů. Prvního května se vylíhli první dva malí plameňáci a třetího května další jeden,“ poznamenala mluvčí zoologické zahrady Kateřina Kosová.

Jako plyšoví

Nové přírůstky si včera v zoo prohlédla Kateřina Zoubková s rodinou. „Malý planeňáčci jsou kouzelní, Vypadají jako plyšoví,“ řekla Zoubková.
„Jsou krásně šediví. Hned bych si je pohladila,“ dodala. Nové tři přírůstky jsou k vidění také ve výběhu surikat u hlavního vstupu do zahrady.
Společně se svými rodiči a dalšími obyvateli výběhu zvědavě okukovali návštěvníky zoo přes sklo.

Šelmy mají dvojčata

Dvojčata servalů jsou k uvidění v pavilonu šelem. Hned čtyři mláďata mají také kočky arabské. První dvojčata se jim narodila koncem března a druhá počátkem května. „Návštěvníci zoo je ale ještě neuvidí. Zatím jsou v zázemí,“ upozornila mluvčí zahrady Kateřina Kosová. Malé hříbátko se narodilo začátkem května i v expozici pro poníky.

Již tradičně jsou úspěšné odchovy u drápkatých opiček. Mláďata mají například tamaríni pinčí, kosmani běločelí, tamaríni vousatí nebo tamaríni sedloví.
„Nesmíme také zapomenout na jehňátka u ovcí romanovských nebo na kůzlátka koz kamerunských,“ vyjmenovala ještě Kateřina Kosová.