Tehdy, před sedmi roky, byla škola ve výjimce a před zavřením. V tu dobu se stala ředitelkou Marie Klubalová a od té doby se počet dětí zvyšuje. „Loni jsme měli dvacet dětí, letos také a příští rok by jich mělo být pětadvacet. Může jich být maximálně třicet,“ uvedla ke kapacitě školy.

Letos přišli do první třídy dívka a chlapec, kteří chodí do malotřídky. „Pokud jsou prvňáčci dva, je to pro ně výhoda, že mají kamaráda. Měli jsme děti, které šly do první třídy sami a to je horší. Není tam taková spolupráce a zdravá soutěživost,“ porovnává ředitelka. Ve spojených ročnících nevidí tak velký problém. „Děti si hrozně moc pomáhají. Je vidět, že ti starší mají toleranci k menším.“

Složitější situaci mají učitelky, jejichž příprava na hodiny musí být specifická. „Hodina se musí rozdělit na novou látku, opakování a procvičování, aby všechny děti pracovaly a nikdo nestrádal. Na druhou stranu, děti z malotřídek jsou pak více naučeny být samostatné,“ přidala další plus Klubalová. Ve škole jsou i děti s podpůrnými opatřeními, inkluze tam byla ještě dříve, než byla povinná a rodiče oceňují interaktivní výuku.

Vedení se také snaží zlepšovat stav staré budovy školy. Daří se čerpat dotace a přispívá i obec. „Loni se dělalo nové sociální zařízení a uklízecí komora, která slouží i mateřské škole. Na rok 2019 máme v plánu rozšíření naší kuchyně a nové topení nebo opravu staré třídy,“ poodhalila aktuální plány ředitelka.